Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

Yeni Doğum Yapmış Arkadaşa Ne Hediye Almalısınız?


Yaşadığımız coğrafyada hatta dünya genelinde kutsallaştırılan meslekler, görevler, makamlar vs. olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu durum kimilerine absürt ya da saçma geliyor olabilir. Ama öyle bir kavram var ki herkesin o kavram hakkında düşüncesi aynıdır. Annelik… Anne, anneler… Herkes için en özel insanlar değil midir? Hepimizin ilk sırdaşı olur annemiz, ilk doktorumuzdur, en iyi aşçıdır, oyun arkadaşımız olur kimi zaman, ilk öğretmenimizdir. Biliriz ki kaç yaşında olursak olalım ilk adımlarımızı attığımızda tutar gibi sımsıkı kavrar ellerimizi. Gözlerinde hep bizi ilk kucağına aldığı an ki kadar savunmasız ve ürkeğizdir. Belki de bundandır asla onların yüreğinde büyümemiş olmamız ve bundandır ki en çok koruyup kollayanımızdır. Ayaklarının altında cenneti taşıyan, göğün yarısı diye nitelendirilen ve adeta hepimiz için süper kahraman olan bu güzeller güzeli kadınların hayatları boyunca annelik içgüdüsüyle yaşadıklarını hepimiz biliyoruz. 

Hepimiz annelerimizin kıymetini ve hayatımızdaki anlamını fazlasıyla biliyoruz. Her konuda dillerimiz düğümlense bile annelerimiz için edebileceğimiz bir iki kelimemiz her daim olur. İçeriğimizde kendi annelerimizden ziyade yeni anne olan arkadaşlarımızın hayatımızdaki yerinden bahsedeceğiz. Bizleri teyze ya da dayı yapan ve bizlere o eşsiz duyguyu yaşatan güzeller güzeli arkadaşlarımızın annelik heyecanlarına bizler de ortak oluyoruz. Dostluğun, arkadaşlığın gönüller arasındaki bağından bahsetmeyeceğiz şu an. 

Sizin de hayatınızda her an yanınızda olan biricik arkadaşınız yeni doğum yaptıysa bu içeriğin devamı ilginizi çekecektir. Kan bağınız olmasa da öyleymişçesine bağrınıza bastığınız arkadaşınızın dünyalar güzeli evladını eminiz ki fazlasıyla seviyorsunuz. Ona hediyeler aldınız, daha şimdiden her zaman yanında olacağınızı hissettirdiniz. Fakat bazen gözden kaçırılan bir konu oluyor bu süreçte. Doğum yapan her kadının iliklerine kadar hissettiği, geri kalan insanların ise sıklıkla duyduğu bir döneme girmiş bulunuyor dostunuz. Lohusalık dönemi… Bu süreçte yeni anne olan her kadının fazlasıyla hassaslaştığını, her zamankinden daha fazla anlayışa ve yalnız olmadığını hissetmeye ihtiyacı olduğunu bilmeyen kalmamıştır. 

Günümüz pandemi koşullarında ya da elimizde olmayan farklı sebeplerden kaynaklı sevdiklerimizin yanında olamıyoruz. Peki yeni doğum yapan arkadaşınızın lohusalık döneminde yanında olduğunuzu nasıl hissettirebilirsiniz? Şu an için en güzel yöntem hediye gibi görünüyor. Zaten gün geçtikçe sadece yeni doğan bebeğe değil anne ve baba olan kimselere de hediyeler alıp onları tebrik etmek popülerleşmeye başladı. 

Yeni Doğum Yapmış Arkadaşa Ne Hediye Alınmalı?

Lohusa döneminin zorluğundan yukarıda bahsettik. Bu döneme ekstra zorluk katan başka bir durumda bebeğin bakım süreci oluyor maalesef. Uykusuz geçen gecelerin sonunda doğan güneşle başlayan yeni gün annelerin bitkin ve yorgun olduğu süreci de beraberinde getiriyor. Yani doğum yapmış olan arkadaşınızın zihninin ve bedeninin dinlenmesini sağlayacak hediyeler tercih ederek onları hem mutlu edersiniz hem de yanında olduğunuzu hissettirebilirsiniz. 

Sizler için kutuda.com’dan birbirinden şık hediyelerle dolu hediye kutuları seçtik. Günümüzde gitgide trend haline gelen hediye kutularına bizler bayıldık. Daha fazlası için kutuda.com’u ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Hadi hediye kutularına birlikte göz atalım. 

  1. Kırmızı Şıklık Hediye Kutusu 

Kırmızının birbirinden güzel tonuyla hazırlanmış bu hediye kutusuyla mutlu olmayacak kadın yoktur herhalde. Tütsü, tütsülük deri defter ve kartlığın şıklığı göz alıyor. Duncan's marka ahududu ve beyaz çikolatalı kurabiye arkadaşınız için lezzetli bir sürpriz olacaktır. Kırmızı diyince hangimizin aklına ruj gelmiyor ki? Kutuda.com ailesi onu da düşünerek Mac’in büyüleyici tonundaki ruju da bu şık kutuya sığdırmış. 

  1. Enerjine İyi Bak Hediye Kutusu 

Enerjisine bayıldığınız biricik arkadaşınızın bu süreçte en çok o güzel enerjisini korumaya ihtiyacı var gibi görünüyor. Oldukça ince düşünülerek hazırlanan Enerjine İyi Bak Hediye Kutusu’nda çakra açıcı yağ, lavanta kesesi, çay, çay bardağı ve tatlı bir atıştırmalık mevcut. Hem anlamlı hem sağlıklı bir hediye kutusu olan bu hediye bizden tam not aldı bile. 

  1. Alaçatı Özlemi Hediye Kutusu

Yoğun bir dönemde olan yeni doğum yapmış arkadaşınızı Alaçatı’nın masmavi denizine ve sokaklarına kısa bir yolculuk yapmasına vesile olmaya ne dersiniz? Arkadaşınız Porland’ın özel seri bardağında Selamlıque Türk kahvesini yudumlarken yüzünde oluşan tebessümü hayal edin. Üstelik Selamlıque’nin çikolatalı, badem kaplı ve altın parçacıklarıyla süslenmiş lokumu bile düşünülmüş bu şık kutu için. 

  1. Ciao Bialetti Kahve Kutusu

Espressunun muazzam kokusuyla dolu bu kutuda pot için öğütülmüş üç faklı kahve çeşidi, pot ve espresso bardağı bulunuyor. Yorgunluk ve uykusuzluk denildiğinde akla gelen ilk kurtarıcı herkesin bildiği gibi kahve oluyor. Espresso bardaklarının şıklığı, kahvelerin lezzeti derken arkadaşınız küçük de olsa her şeye bir mola verecek ve molanın mimarı olan size teşekkür edecektir. 

  1. Burç Hediye Kutuları 

Kutuda.com ailesinin her burç için özenle seçtiği muhteşem kutulara da göz atmanızı öneririz. Burçların özelliklerine ve zevklerine göre dizayn edilen bu sevimli kutular astrolojiyle alakalı olan ve gökyüzünün enerjisine inanan yeni doğum yapmış bir arkadaşınız varsa onun için oldukça düşünceli bir jest olacaktır. 

yukarı çık