Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

Teşekkür Hediyesi Mesajı Nasıl Yazılır?


Teşekkür etmek, etrafımızdaki bazı insanların literatüründen silinmiş olsa da hayatımızda vazgeçilmez olan kavramlardan biridir. Gülmek, eğlenmek, ağlamak, yemek yemek, gezmek, uyumak kadar doğal bir eylem olan teşekkür etmek hem sizi hem de karşınızdaki insanı mutlu edebilecek nitelikte sihirli bir söz öbeğidir aslında. Bize herhangi bir konuda, herhangi bir yöntemle yardımı dokunan bütün insanlara yöneltmemiz gereken bu sihirli kelimeler; samimi bir şekilde ifade edildiği taktirde yüzünde gülümseme oluşmayacak insan yoktur herhalde. 

Teşekkür etmenin sayısız yolu ve yöntemi vardır. Bu yöntemlerden en basit olanı sözlü ifade etmektir. Fakat bazı durumlarda basitlikten ziyade anlam içeren yöntemler ararız teşekkür etmek için. Hemen hemen her özel anımıza şahitlik eden hediyeler, yine yardımımıza koşuyor. Bizlere de sevdiklerimize teşekkür etmek için hediye seçmek kalıyor. Hediye seçerken teşekkür edeceğimiz kişinin zevklerini, hoşlandığı şeyleri göz önünde bulundurmamız gerektiğini unutmamalıyız. Hediye seçimi konusunda günümüzde hızla trend haline gelen hediye kutularına göz atabilirsiniz. Onlarca ürünü yan yana getirerek oluşturduğu sevimli, şık, lezzetli kutuları çatısı altında toplayan kutuda.com hediye kutusu seçme konusunda sizlere fikir verebilir. 

Hediyemizi seçtikten sonra teşekkürümüzü daha da anlamlandırmak için teşekkür temalı kısa bir not yazmaya ne dersiniz? Cevabınız “Evet!” ise hadi birlikte teşekkür edebileceğimiz insanlara seçtiğiniz hediyeleri verirken iletebileceğiniz mesajlar oluşturalım. 

Teşekkür Hediyeleri İçin Yazılabilecek Notlar

  1. Eş ya da Sevgili İçin Teşekkür Hediyesi Mesajı 

Eşiniz ya da sevgiliniz için vereceğiniz teşekkür hediyesinin önemi kadar yazacağınız notun önemi de gündeminizi meşgul edebilir. Hayatımızdaki en özel insana yazacağımız notun da çok özel olması gerekir. Mesajın muhtevası teşekkür etmek fakat mesaja yaptığı iyilik için değil de hayatınızdaki varlığı için teşekkür ederek başlayabilirsiniz. Bu durum hem hoş hem de romantik bir hava oluşturabilir. 

 

“Sevgilim, varlığın benim için en büyük teşekkür sebebiyken benim için yaptığın şeyle birlikte sana olan borcum daha da arttı. Yardımın için teşekkür ederim. İyi ki varsın. Seni seviyorum.” Tarzında bir mesajı ya da notu sevgiliniz/eşiniz için tercih edebilir, kendi kelimelerinizle de süsleyerek sevdiğiniz insanın yüreğinde bir sıcaklık, yüzünde ise bir tebessüm oluşturabilirsiniz. 

 

  1. Aile Bireyleri İçin Teşekkür Hediyesi Mesajı 

Aile bireylerinizden birisi için hem teşekkür hediyesi hem de mesajı arıyorsanız samimiyetin hakim olduğu bir arayış içerisine girmeniz doğru olacaktır. Biraz muzipliği de bu samimiyete eklediğimizde ortaya anlamlı bir teşekkür hediyesi notu çıkacaktır. Aile bireylerimiz bizleri en iyi tanıyan insanlardan oluşur çoğunlukla. Doğal olarak bizler de onları çok iyi tanırız. Hediye seçerken de zorlanma oranımız daha düşüktür çünkü aileler çıkar ilişkisinin en az olduğu yapılardır. Düşünceli olmamız bile aile bireylerimiz için yeterlidir. Aldığımız ya da göndereceğimiz hediye için yazacağımız notu biraz da aramızdaki ilişkiler ve yaşanmışlıklar belirleyebilir. Bu yaşanmışlıklara dair minnetimizi sunarak teşekkür mesajımıza başlayabiliriz. 

Örneğin, kardeşimiz için bir mesaj oluşturalım. 

 

“Canım kardeşim; benim ilk oyun arkadaşım, sırdaşım, yol arkadaşım olduğun için ve yardımların için sonsuz teşekkür ederim. İkimiz de biliyoruz ki her zaman birbirimizin en büyük destekçisiyiz. İyi ki kardeşimsin.” Tarzında bir mesaj ile hem kardeşinize onun sizin hayatınızdaki anlamını ve önemini belirtebilir hem de teşekkürlerinizi iletebilirsiniz.

 

  1. Arkadaşa/Dosta Teşekkür Hediye Mesajı 

Arkadaşlarımız ya da dostlarımız, güvendiğimiz ve değer verdiğimiz hayatımızda önemli bir yere sahip olan özel insanlardır. Onlar için seçeceğimiz hediye de göndereceğimiz hediye kartı da bu içerikte olmalıdır. Yeri geldiğinde bizler için hayatımızdaki birçok insandan daha fazla fedakârlık yapan dostumuz için yazacağımız mesaj özel ve anlamlı olmalıdır. Aranızdaki diyaloğun derinliğine göre de bir üslup belirleyebilirsiniz. 

 

“Sevgili dostum, yardımın için teşekkür ederim. Varlığını her zaman yanımda hissetmek bana güç veriyor. Her zaman yan yana olacağımız, güzel günlerimizin olması dileğiyle.” Şeklinde bir mesaj hem teşekkürünüzü ulaştıracaktır hem de dostluğunuzu pekiştirecektir. 

 

  1. İş Hayatınızdaki İnsanlara Teşekkür Hediyesi Mesajı 

Konu iş hayatına geldiğinde, aklımıza hemen daha resmi bir ilişki gelir. Çalışma arkadaşımıza, patronumuza ya da iş ilişkileri geliştirdiğimiz birisine teşekkür hediyesi alırken daha şık bir şeyler seçmeye özen göstermeliyiz. Seçtiğimiz hediye şıklıkla beraber sade de olmalıdır. Abartıdan uzak olan hediyemiz için yine aynı yapıda bir paket seçmeliyiz. Gelelim yazacağımız teşekkür notuna. Notumuz da hediyemiz ve hediye paketimiz gibi sade olmalıdır. Süslü cümlelerden kaçınarak daha resmi bir dil kullanmalıyız. Hitap ederken “Sayın” diye başlamamız daha doğru olacaktır. Böylelikle hediye notunu okuyacak kişinin de gururu okşanacaktır. 

 

“Sayın … Bey/Hanım, iş hayatımdaki yardımlarınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. İyi çalışmalar dilerim.” Örneği gibi kısa ve teşekkür temalı bir not seçebilirsiniz.  

yukarı çık