Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

Sevgilinize En Sevdiği Çiçeği Hediye Etmenin Avantajları 


Sevgili, sevmekten türeyen en güzel kelimelerden biri değil midir? Ve sevgilimiz de bu güzel anlamı en iyi taşıyan, bizlerin dünyasını aydınlatan çok özel kişiler… Nice methiyeler dizilebilir aşk için, sevgili için. Dünya dönmeye başladığından beri aşk kavramı da dünyaya ait olmuştur. Sevgilimiz de bizim için dünyanın dönmesine sebeptir aslında. Bir çift göz uğruna dönen dünyamızın en özel parçasını mutlu etmeye adarız ömrümüzü. Çünkü onun mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur. 

Henüz ilk buluşmalarda başlar bu mutlu etme isteği. Birlikte yürünen yollar, gidilen sinemalar, oturulan banklar bu mutluluğun en büyük şahitleri olur. Yol arkadaşımız olan ve bizler için bu kadar çok anlam ifade eden sevgililer için sevgimizi ifade etmenin somut yollarından birini ele alacağız bu içeriğimizde. 

Sevgiliye Çiçek Hediye Etmek

Sevgilinize çiçek almak istiyorsunuz fakat ne alacağınıza kara veremiyor musunuz? Cevabınız evet ise eğer hadi sorunuza birlikte cevap arayalım…

Öncelikle erkekler kadınlara çiçek hediye edebilir klişesinden düşüncelerinizi uzaklaştırarak devam edelim içeriğimize. Çiçeğin bir cinsiyete indirgenmesi fikrinden gün geçtikçe uzaklaşan bir çağdayken sizler de bu düşüncenizden uzaklaşarak çağa ayak uydurmalısınız. Çiçekler genellikle kadınlara hediye edilse de erkekler için de uygun bir hediye olabilir. Çiçek kadar güzel ve anlamlı bir şeyi sadece kadınlara verilecek hediye statüsünde görmek erkeklere yapılan çok büyük bir haksızlık olsa gerek. Kadınlar da erkek arkadaşlarına hediye etmek istediği çiçeği seçerek ona verebilir ve böylesi klişe bir düşünceyi sona erdirmek için bir adım atabilir. 

Bilim insanlarının bile net bir sayı veremediği fakat sekiz yüz milyona kadar çıkan tahminlerin olduğu çiçek çeşitliliği, bu kadar fazlayken hangi çiçeği sevgilinize hediye edeceğinizi bulamamanız gayet normal gibi görünüyor. Köşe başlarında, yürüdüğümüz yolda, otobüs duraklarında, trafikte ve daha pek çok yerde karşımıza çıkan çiçekçilerde tabii ki bu milyonlarca çiçek seçeneği yok. Hatta ülkemizde bile bu kadar çok çeşitliliğe ulaşmak pek mümkün görünmüyor. Yaşadığımız coğrafya dahilinde, yaşadığımız toplumun olgularıyla yaşamını sürdüren sevgilimizin sevdiği çiçeği bulmak çok zor olmayacaktır. Çiçek hediye etme fikrindeki anahtar kavram da tam olarak bu aslında. Kendi beğendiğimiz değil, sevgilimizin sevdiği çiçeği ona hediye etmek. 

Sevgiliye Sevdiği Çiçeği Hediye Etmenin Avantajları 

Hemen her insan hediye almaktan çok büyük bir heyecan ve mutluluk duyar. Özellikle kendi zevkine hitap eden hediyeler alan insanların bu heyecanı ve mutluluğu çok daha fazladır. Çiçek hediye ederken de sevgilinizin sevdiği çiçeği onun için seçmeniz onu daha da çok mutlu edecektir. Onun zevkine hitap eden çiçeği ona ulaştırmanız, sevgilinizin gözünde sizi daha da düşünceli kılacaktır. Çünkü onun size sevdiği çiçeği söylediği anı unutmayarak ona bir jest yapmış olacaksınız. Ayrıca alacağınız bu hediye ile sevgilinizin düşüncelerini ve hoşlandığı her şeyi aklında tutarak onun zevklerine saygı duyduğunuzu sevgilinize göstermiş olacaksınız. Bu düşünce sadece çiçek seçiminiz için değil, sevgilinize alacağınız tüm hediyeler de size artı puan kazandıracaktır. Sevgilinizi ne kadar iyi tanıdığınızı ona göstermek istiyorsanız eğer ona hitap eden hediyeleri ve çiçeği seçmeyi unutmamalısınız. 

Genellikle özel günlerde gönderilen ya da alınan çiçekler özel anlara şahitlik ederken, sevgilinizi de sevindirecektir. Sevgililer Günü’nde, doğum günlerinde, yeni iş başlangıçlarında, tebrik ve teşekkürlerde hemen akla gelen ilk seçenek olan çiçekler tüm insanlar için anlamlı bir hediye olacaktır. Sevgiliniz için özel günlerinize daha da anlam katmanın yolunun çiçek hediye etmek olduğunu düşünüyorsanız eğer, sevdiği çiçeğin en güzel rengini ona gönderebilirsiniz. 

yukarı çık