Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

Motivasyonel Hediye Kutusu


Yapılan araştırmalar, çalışanlara verilen hediyelerin, elde tutma oranları ve genel iş tatmini üzerindeki olumlu etkileri nedeniyle değerli yatırımlar olduğunu gösteriyor. Çalışanlar, işverenlerinden aldıkları hediyeler ile fark edildiklerini ve önemsendiklerini hissediyor. Bu jestler, çalışanın emek harcadığı kuruma bakış açısını olumlu yönde etkileyip motivasyonuna ve buna paralel olarak iş verimliliğine önemli bir katkıda bulunuyor. Hediye verme kültürünü benimseyen şirketler, aslında bu küçük yatırımlar ile uzun vadede tüm çalışanlarına mutlu, rahat ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamış oluyor.

Hediye verme fikrine sıcak bakan işverenlerin hediye seçimi konusunda zaman zaman bir çıkmaza girdiği ise aşikâr. Karar vericilerin motivasyon yaratmak amacıyla çalışanlarına vermek için seçtikleri hediyeler bazen ters etki yaratabiliyor. Hediye vermeye karar verdikten sonra bir de doğru hediyeye karar verme konusu gündeme geliyor. Örneğin, verdiğiniz hediyeyle şirketinizin misyonunu ve değerlerini sergilemek çok iyi bir fikir gibi görünse de bazı durumlarda hediyeyi logolarla markalamak kafa karışıklığına ve hayal kırıklığına neden olabilir. Hoş geldin paketlerinde, kurumsal etkinliklerde ve şirket toplantılarında logolu bir hediye (kupa, kalem, not defteri, mousepad vs.) vermek daha uygun olsa da daha kişisel durumlar için seçtiğiniz hediyeyi markalamamaya özen göstermeniz gerekir. Ayrıca, her zaman tüm çalışanları aynı anda düşünmek zorunda olmayabilirsiniz. Örneğin, uzun zamandır büyük bir emekle sorunsuzca yürütülmüş ve artık sonuna gelinmiş başarılı bir projenin proje yönetim ekibine onları takdir ettiğinizi gösteren bir hediye vermeyi de düşünebilirsiniz. Böylece verdiğiniz hediye amacına ulaşmış, çalışanın kendini özel, mutlu ve motive hissetmesini sağlamış olur. 

Peki, nasıl bir hediye seçmeniz gerekir? Kutuda, işte tam da bu noktada devreye girer. Doğru hediye seçimi konusunda daha fazla zaman ve mesai harcamadan, Kutuda’nın zengin kutu içeriklerine göz atabilir, istediğiniz gibi ekle/çıkar yapabilir, markanıza, çalışanınıza, hediye verme nedeninize bağlı olarak hazırlanan motivasyonel hediye kutusu tasarımlarını dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Kurumsallaşmış ya da kişiselleştirilmiş motivasyon kutusu seçenekleri ile hediye verme nedeni ya da hediye verilen kişi/ kişiler özelinde farklı seçimler yapabilirsiniz. Bu esneklik size hediye seçiminde büyük rahatlık sağlar. Böylece vermek istediğiniz motivasyonel hediye kutusu amaca ve kişiye özel hazırlanmış olur. Hediyenizi zorunluluktan ya da gereklilikten değil, kişiselleştirip minnettarlık ve takdir ifadesi olarak verdiğinizde, gösterdiğiniz samimi çaba rahatlıkla anlaşılacaktır. Bu da çalışanda aynı anda hem itici hem de rahatlatıcı bir etki yaratır. Güven ortamında değer verildiğini hissederek mesai harcayan bir çalışanın ürettiği çıktılar daha tatmin edici olacak ve şirkete katma değer sağlayacaktır. 

Emektar çalışanlara, başarılı ekiplere, hedefini tutturan satış personeline, yeni başlayanlara, önemli bir göreve gelen üst düzey çalışanlara, kime ve ne nedenle veriliyor olursa olsun kurumların çalışanlarına verdikleri hediyeler, iş memnuniyetini ve çalışma motivasyonunu artırmaya yardımcı olacaktır. Siz de çalışma ortamınızda daha motive, daha mutlu ve daha bağlı çalışanlar görmek istiyorsanız hemen bir form doldurarak Kutuda’nın motivasyonel hediye kutusu seçenekleriyle tanışabilirsiniz. 

Kutuda. Hayat içinde. 

yukarı çık