Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

Kahve Sevenlere Alınabilecek Hediyeler


Evde, işte, dost meclisinde, aile sohbetlerinde, misafirliklerde, kendimizle baş başa kalmak istediğimizde, sevdiğimizle geçirdiğimiz vakitlerde ve daha sayamayacağımız pek çok yerde ve zamanda bize eşlik eden kahve hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Gün geçtikçe artan kahve dükkanlarıyla ve yeni lezzetlerdeki kahvelerle de hayatımızdan kolay kolay çıkacağa benzemiyor. 

900’lü yıllarda Etiyopya’daki kabileler kahvenin uyarıcı etkisini keşfeder ve kavurarak tüketmeye başlarlar. Aradan bir yüzyıl geçer ve Arap tacirler bu lezzeti Ortadoğu’ya getirir. Daha sonra da Yemen’de kahve yetiştirilir ve ticareti yapılır. Peki Türkler nasıl tanışır bu tatla? 1500’lü yılların başında Yemen valisi tarafından getirilen kahve Osmanlı’nın ve Türklerin kahve ile tanışma hikayesinin temelini oluşturur. Yaygınlaşan kahve diğer milletlerden daha farklı tarzda pişirilir ve günümüzde vazgeçemediğimiz Türk kahvesi ortaya çıkmış olur. Avrupa’da ise bu yaygınlaşma 1700’lü yıllara tekabül eder. Daha öncesinde pahalı bir madde olan kahve çekirdeği sadece üst tabakanın sahip olacağı bir şey iken sonralarında yaygınlaşan kafeler ve kahve dükkanları Avrupa’da da kahve kültürünün gittikçe artmasına neden olur. 

Etiyopya’dan çıkaran dünyanın her yerine yayılan kahvenin kısa tarihçesi böyle. Günümüzde ise bizler için sadece bir içecek olmaktan çok daha öteye geçmiş gibi görünüyor. Mesela öğrencilik yıllarımıza gidelim. Sınav haftaları hangimiz sayısız kahve ile sabahlamadık. İşe giderken yarı uykulu halimizle tam anlamıyla uyanabilmek için kahveye sarılmadık. Kültürümüzün bir parçası olan kız isteme fasıllarının baş kahramanı oldu hep kahve, olmaya da devam ediyor. Fala inanmayıp falsız da kalmadığımız o hoş sohbetlerde de kahve bizi yalnız bırakmadı. Stresli günlerimizde kahve ile bir mola verdik sorunlarımıza ve kahveyle rahatladık birçoğumuz. 

Biliyoruz siz de çok seviyorsunuz kahveyi. Etrafınızda da kahveye bizler gibi hayran olan eşiniz, dostunuz, aile bireyleriniz, belki öğretmenleriniz, komşularınız var. Bu içeriğimizde özenle seçilmiş kahvelerden oluşan hediye kutularının içeriğine bakacağız sizinle birlikte. O kahve hayranı olan tanıdığınız için muhteşem bir kahve hediye kutusu seçip göndermeye ne dersiniz? Hem git gide popülerleşen hediye kutularına sahip olmak hem de kahvelerin muhteşem tadına erişmek sevdiğiniz insan için unutulmaz bir hediye olacaktır. 

Kutuda.com’dan sizler için seçtiğimiz birbirinden şık Kahve Sever Hediye Kutuları ile sizleri baş başa bırakıyoruz. 

Kahve Sevenlere Alınabilecek Hediye Kutuları

  1. Hip Kahve Kutusu

Mini bir sukulentin misafir olduğu bu çok beğenilen kutuda Marsel’in çilek aromalı lokumu, Petra Acme’nin filtre kahvesi ve çok şık bir kupa yer alıyor. Filtre kahveye bayılan bir insan için sade ve ideal bir hediye kutusu gibi görünüyor. 

  1. Kahve Kokusu Hediye Kutusu 

Yeni bir güne taze çekilmiş kahve ile başlamak isteyen birçok insan var. Bunlardan biri de kahvenin her hâline âşık olan ve hediye almak istediğiniz kişi. Pure Black’in kahve öğütücüsü ve farklı çeşitlerdeki çekirdek kahvelerinin bir araya geldiği bu kutu nefis duruyor açıkçası.  İstediğiniz renk ve formda seçebileceğiniz nordik kupalar da hem şık hem de kalıcı bir hediye olacaktır. 

  1. V60’lı Dünya Kahveleri Kutusu 

Dünya kahvelerinden oluşan bu kahve kutusu sahibini çok uzak diyarlara götürüp derin bir nefes aldıracak. Dripperi ile muhteşem kahveler demleyecek olan bu şanslı kişi mini kil saksıdaki sukulentin şıklığına ve kahve kupasına da bayılacak. 

  1. French Pressli Dünya Kahveleri Kutusu 

Dünya kahveleri kutusu demişken french press ile hazırlanmış kahvelerin tadı hatırlattı kendini hemen. Birbirinden hoş lezzetlere sahip beş ayrı ülkenin kahveleri, french press ve kahve kupasından oluşan bu hediye kutusu oldukça şık bir hediye olacak. 

  1. Ciao Bialetti Kahve Kutusu

Kahve severler için en ince ayrıntısıyla düşünülmüş onlarca güzel hediye kutuları arasında gözde olanlardan birisine göz atacağız şimdi. Espresso sevdalılarının gönülünü fethedecek bu hediye kutusunda moka pot ve pot için öğütülmüş üç adet blend bulunuyor. Porland’ın espresso bardaklarının da içinde olduğu bu kutu espresso seven bir insan için doğru bir hediye seçimi gibi görünüyor. 

  1. Yeşil Sürpriz Hediye Kutusu 

Yeşilin harika tonlarıyla dolu bu hediye kutusunun tatlı mı tatlı misafirleri çok uzaklardan gelmiş. Gana+Fildişi Sahilleri el yapımı orijin çikolataların misafirlik görevini üstlendiği kutunun başrolü ise Brasil kahvede. Yabani incir kokulu mum ise kutunun sahibine hoş bir jest olabilir. 

  1. Muhabbetli Türk Kahvesi Kutusu 

Konu kahve olunca geleneksel lezzete yer vermemek tabii ki olamazdı. Sevdiklerinizde kırk yıl hatır bırakacak bu kutuda Karaca’nın mai seri Türk kahvesi fincanı, Selamlıque geleneksel Türk kahvesi, Tanzanya el yapımı bitter çikolata ve Magnolia aromalı kolonya var. Türk kahvesinin muhabbetinden ve lezzetinden vazgeçemeyen biri için seçebileceğiniz daha hoş ve şık bir hediye bulamadık.

yukarı çık