Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

Kadınlar Günü Hediye Seçenekleri


Kadınların emeğiyle kazanılmış bir gün olan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, sadece kadınlara ait bir gün olsun diye ortaya çıkmamıştır. Söylediğimiz gibi kadınların emeğiyle kazanılmıştır. 1857’de dokuma fabrikasında greve çıkan işçilerin yanarak can vermesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün temeli atmıştır aslında. Çoğu kadın olan fabrika işçilerinin çıkan yangınla yok olan bedenleri bugün 8 Mart’ın Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak anılmasına neden olmuştur. Bu olaydan bir asır sonrasında 8 Mart, dünya üzerinde emekçi kadınların günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. 

Dünyanın hemen hemen yarı nüfusunu oluşturan kadınlar, yeryüzünün pek çok yerinde erkeklerle eşit koşullarda bir yaşam süremiyor maalesef. Eşit şartlarda emek sunan kadınlar işyerlerinde eşit ücret alamıyor; evde baba, ağabey, eş mobbingine maruz kalıyor; sokakta, okulda, evde, işte psikolojik ya da fiziksel şiddetle burun buruna yaşıyor. Bu listeye eklenecek sayısız konu günümüz toplumlarında devam ediyor. Ondandır ki 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü tüm kadınlar için çok özel bir yerde duruyor, durmalıdır. 

Günümüzde eskiye nazaran kadınlar daha fazla seslerini duyuruyor, daha güçlü bir yapıda kendilerine karşı gelecek her türden şiddeti göğüsleyebiliyorlar. Bütün toplumların güçlü ve sesini duyuran kadınlara ihtiyacı vardır. Kadınlar sadece birilerinin kızı, birilerinin eşi ya da birilerinin annesi olduğu için değil; bir birey olarak bu dünyada varlıklarını sürdürmektedirler. Erkeklerin egemenlikleri altında benliklerini kaybeden kadınların kimseye faydası olmayacağı aşikârdır.  

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle hayatınızda iz bırakan kadınlara hoş bir jest yapmak için hediye arayışı içerisindeyseniz, yaşamın ve toplumların kadınlara dayattığı zorlukların bilincinde olup onları bu anlamda yalnız bırakmayarak hediyenizle yüzlerinde bir tebessüm oluşturmak niyetindeyseniz izleyeceğiniz yolu birlikte belirleyelim. Öncelikle hediye seçimi yaparken karşımızdaki kadına toplumsal “kadınlık rolünü” anımsatan hediye seçeneklerinden ziyade hoşuna gidecek hediye seçimi yapmamız gerektiğinin altını çizerek başlayalım. İkinci temel unsurumuz da belirttiğimiz gibi hoşuna gidecek, ona verdiğimiz değeri gösterecek bir hediye arayışına girmemiz olacaktır. Bu önemli detayların ışığında bütçemize uygun hediye bulacağımız açıktır. O halde sizler için seçtiğimiz Kadınlar Günü hediye seçenekleriniz birlikte göz atalım. 

Kadınlar Günü İçin Hediye Seçenekleri 

  1. Özel Tasarım Takı 

Günümüzde pek çok yerde karşımıza çıkan farklı tasarımlara sahip takıları görmeyen kalmamıştır herhalde. Birçok butik özel olarak tasarladığı pek çok takı seçeneğini alıcılarıyla buluşturuyor. Böyle bir hediye hem kalıcı hem de şık olacaktır. Ayrıca sizi daima karşınızdaki insana hatırlatacak hediye seçenekleri arasında yer alıyor. 

  1. Yemek Organizasyonu 

Pek hediye niteliğinde sayılmasa da bu fikir, hayatınız içerisinde önemli bir yerde duran insan için unutulmaz bir yemek organizasyonu yapabilirsiniz. Anısı ile kalıcılığı daim olacak bu fikir eminiz ki karşınızdaki insanı fazlasıyla mutlu edecektir. 

  1. Çiçek 

Klişeleşmiş bir hediye olarak görülen çiçek gönderme fikri her daim her yerde işe yaramıştır. Öncelikle karşınızdaki kadının sevdiği çiçeği seçmenizi öneririz. Günün anlamına değinilen bir notun yer aldığı kart eşliğinde gönderilen çiçeğin mutlu edemeyeceği bir insan yoktur herhalde. 

  1. Tiyatro ya da Konser Bileti 

Her insanın sevdiği bir sanatçı, gitmek istediği bir oyun vardır illaki. Siz de Kadınlar Günü için hediye seçmek istediğiniz kişiye konser ya da tiyatro bileti hediye ederek onu mutlu edebilirsiniz. Böylece hem kültürel bir aktivite hem de Kadınlar Günü için şahane bir hediyeyi hediye almayı düşündüğünüz kişiye armağan etmiş olacaksınız. 

  1. Nostaljik Hediyeler 

Pek çok sahaf ve antikacıda bulunan eski bir plak, eski basım bir dergi, bir kitabın ilk basımı ya da şık bir eşya hediye almak istediğiniz insan için doğru bir seçim olabilir. İnsanlığın doğasında olan geçmişe özlem duygusunu bir nebze de olsa bastırmak için farklı bir seçenek olabilir. Bu sayede hem anlamlı bir hediye seçmiş olacaksınız hem de karşınızdaki insanın geçmişe küçük bir yolculuk yapmasını sağlayacaksınız. 

  1. Hediye Kutusu 

Yeni nesil hediye anlayışında ilk sırada yer alan hediye kutuları denilince akla ilk gelen seçeneklerden biri olan kutuda.com 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü de unutmadı. Her bütçeye ve zevke uygun onlarca hediye kutusu seçeneğiyle sizleri bekliyor. Tüm özel günlere özgü tasarlanan hediye kutuları, Kadınlar Günü Hediye Kutuları ile bu anlamlı günü de taçlandırmayı başarmış görünüyor. Siz de hediye kutularını inceleyerek sevdiklerinizle buluşturabilir, onları mutlu edebilirsiniz. 

yukarı çık