Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

İlişkide Hediye Vermek Neden Önemlidir?


Mutluluğumuza, sevgimize, özlemimize, özrümüze, saygımıza, teşekkürümüze, tebriklerimize ve daha sayamadığımız birçok özel duygumuza tercüman olan en önemli etkenlerden biri hediyedir. Özel duygu demişken aşkı da bu listeye eklemeden liste tam olmaz. Aşkın kutsallığından ve özelliğinden bahsetmemize gerek yok sanırım. Hangimizi yerden bulutlara taşımadı ki aşk. Hangimiz aşkın karşısında kendimizi savunmasız hissetmedik. Mesela gökyüzümüz oldu sevgilimiz, bazen aldığımız bir nefes… Kimi zaman kafamızı omzuna yaslayıp ağladığımız bir çınarımız, kimi zaman da ona sarılıp her şeyi unuttuğumuz güvenli limanımız oldu sevgilimiz. 

Sevgili ve aşk üzerine nice şiirler yazılmış; nice hikayeler, masallar, destanlar kurulmuş. Aşkından şair olanları da görmüş bu dünya aşk yüzünden mecnun olanı da. “Dünya dönüyorsa sebebi sensin.” dedirten bir duygudan bahsediyoruz, “Anısı biz olalım sokakların / Biz yürüyelim kent güzelleşsin.” dizelerini kaleme aldıran o güzel duygudan.  

Tüm duygular gibi aşkın, sevginin de en önemli çizgisi hissettiğimiz bu güzel şeyleri karşımızdaki insana yani sevgilimize göstermektir. Bunun sayısız yolu vardır. Bazen bir “Seni seviyorum.” yetebilir mesela bunu hissettirmek için. Bazen sarılmaktır bu işin sırrı, bazen de bir busedir aşkımızı dile getirmenin yolu. Elle yürünen sokaklar şahitken aşkımızın saflığına keyifli bir gün geçirmektir bazen bu sevgiliyi göstermenin yöntemi. Sevgilinize hoş bir hediye alıp onun yüzünde tebessüm oluşturmaya dönüşür kimi zaman da bu fasıl. 

Biz içeriğimizde tam olarak bunu ele alacağız. Romantik ambiyansın ardından sizleri ilişkilerde hediye vermenin önemini okumaya davet ediyoruz. En başta da belirttiğimiz gibi hediyeleşmek günümüzde pek çok duyguyu ifade etmenin önemli bir yolu haline geldi. Aşkın da önemini dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Peki ilişkide hediye vermek ne kadar önem taşıyor?

İlişkide Hediye Vermenin Önemi 

Dünyamızı değiştiren bir insan hayatımıza giriyor ve daha önce kimseye karşı hissetmediğimiz duygular hissettiriyor bize. Bizim için ne kadar özel bir his ve ne kadar özel bir insan. Bu insana yani biricik sevgilimize aşkımızı ifade etmek için hediye alabiliriz. Ona özel hissettirmek için ya da onu mutlu etmek için de ona bir hediye seçebiliriz. Sonuçta onun mutlu olduğu her an bizim de mutlu olduğumuzu gösterir. 

Farklı biz cepheden bakarsak eğer onu kırmış olabiliriz, bir sözümüzle ya da davranışımızla onu incitmiş olabiliriz. Kendimizi affettirmenin en iyi yolu tabii ki özür dilemektir. Özür dilemenin yanında hoş bir jest yapmak isterseniz bunu bir hediye ile taçlandırabilir ve onun güzel gönlünü alabiliriz. 

Yeni bir işe başlayan sevgiliye de başarı ve şans dilemenin en iyi yolu ilk iş gününde onun her daim yanında olduğumuzu hissettirecek bir hediye almak olabilir. Böylelikle hem mutlu olacaktır hem de aşktan aldığı güçle yeni işinin stresini unutacaktır.

Mesafelerin insafsızlığında yürütülen aşklar vardır bir de. Sevgiliyi uzun süre göremediğimiz ve özlemini hep hissettiğimiz aşklar. Ona yanında olduğumuzu hissettirmenin en kestirme yollarından biridir hediye göndermek. 

Yukarıda saydıklarımızın dışında da ilişkide hediye vermenin başka bir önemi var bizce. Teşekkür… Hayatımıza ortak olduğu için, yaşamımızı güzelleştirdiği için, bir gülümsemesiyle tepemizdeki kara bulutları dağıtıp gökkuşağı tadında anlar yaşattığı için, kendisi olduğu için, ona “İyi ki varsın.” demek için… 

Sevgiliniz için hediye arayışındaysanız eğer size bir tavsiyemiz var. Birbirinden güzel, özenle seçilmiş ürünlerin bir araya geldiği hediye kutuları sevgilinize olan aşkınızı, sevginizi, özrünüzü, tebrikinizi, özleminizi, teşekkürünüzü ona götürecektir.  Bu fikir size de hoş geldiyse kutuda.com’a göz atmaya davetlisiniz. 

yukarı çık