Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

Hediye Notunun Önemini Gösteren 5 Farklı Durum


Karşınızda insanı rezil de eden vezir de eden bir konu: Hediye Notu. Hediye notlarını googledan bulanlarımız lütfen bu yazıyı okumasın ya da en dikkatli onlar okusun. Hayır hayır bunu asla kabul edemeyiz, kutuda.com misafirlerinin en yaratıcı hediyeleri seçtikleri gibi en anlamlı hediye notlarını da seçtiklerinden eminiz. Yine de birkaç tüyo daha paylaşmadan duramıyoruz. Çünkü bizim için siz ve sevdikleriniz en mükemmeli hak ediyorsunuz.

İnsanlar, değer verdikleri hatıraları saklamayı severler. Her ne kadar çağımız teknoloji çağı olsa da çoğumuz ilk sinema biletini, günlüklerini, bir resmi, gittiğimiz tatilden aldığımız bir eşyayı saklamışızdır.  Yazarlar o güzel mektupları saklamasa belki de ruhumuza işleyen kitapları hiç okuyamamış olurduk. Saklamak insanı zamana ve yaşadığı duygulara bağlı kılar. Siz de özenerek seçtiğiniz hediyenin sevdiklerinizin uzun yıllar boyunca kullanmasını isterseniz elbette. Bir çiçek solabilir, bir kupa kırılabilir, kahve bitebilir, kitap eskiyebilir fakat anlamlı notlar aşkınız ve sevginiz kadar ömürlük olabilir.
          Hediye notu olmadan giden bir hediyeyi ise düşünmek bile istemiyoruz. Kimden gelmiş, neden gelmiş, basit bir şekilde gönderilmiş, anlamını yitirmiş... Bir de flörtünüze aldığınız hediyenizde bir not yoksa işler daha da çıkmaza giriyor demektir. Eyvah eyvah! Endişelenmeyin kutuda.com hediyelerinde böyle sorunlar olmaz. Siz nasıl isterseniz o şekilde en özenli biçimde hediyeleriniz sevdiklerinize ulaşır. Gelin bir kez daha en anlamlı ve en eğlenceli hediye notları fikirleri nelerdir, hediye notları neden önemlidir birlikte bakalım. 

En Anlamlı Hediye Notları En Uzun Saklanandır

Hediye notunuza eklediğiniz birkaç şiir dizesi, bir tarih sevdiklerinizi mutlu edecektir. Burada önemli olan uzun uzadıya notlar oluşturmak değil elbette. Fakat sevdiğiniz insanla sizi bağlayan özel kelimeler, özel duygular vardır. Bunları düşünerek oluşturduğunuz hediye notları sevdiğiniz insanın kalbine dokunacak, O’nu hediyeniz kadar mutlu edecektir. Özgün, samimi, içten olmanız çok önemli. Sıradan bir not almayı kimse istemez değil mi?


Hediye Notunuzla Hediyenizin Anlamını Değiştirin

Hediyelerimizi ne kadar karşılıksız versek de onların anlamlı olmasını, hediye verdiğimiz kişide mutluluk ve anlam uyandırmasını isteriz. Bunun için hediyeler her zaman yeterli olmayabilir. Hediye notunuzla birlikte ifadenizi güçlendirebilirsiniz. Örneğin Alaçatı Özlemi Hediye Kutusu  şık ve güzel bir hediyeyken “Bu yaz ikimizi burada hayal ediyorum.” notu bu zarif kutuyu bir plana dönüştürecektir. 

Outdoor Teos Harmanı Kutusu  kullanışlı, düşünceli bir hediye değil mi? Onu bir de “Dünya ve kalbim içinde sen varken daha güzel bir yer. Kendimi seninle yeniden keşfetmek istiyorum.” hediye notuyla görün. Hediye notu küçük görünebilir ama eşsiz davetlerde bulunmayacağını kim söyleyebilir?

 

Özür Notlarına Dikkat

Evet biliyoruz O’nu isteyerek asla kırmazsınız ya da bir yanlış anlaşılmayı düzeltmeye çalışıyorsunuz. Tek başına bir hediye sevdiğiniz kişi için daha kırıcı olabilir. Çünkü sevdiklerinizin kalbi ancak samimiyetinizle düzelir. Sözlerin yeterli olmayacağına inanıyorsanız küçük bir jest ve samimi bir notla bunu başarmanız mümkün. Size inanıyoruz. Fakat tekrar tekrar vurguluyoruz asla googledan karşımıza ilk çıkan notu hediye notuna eklemek yok. Cildini Koru Hediye Kutusu kadar zarif bir kutunun alamayacağı kırgınlık yok gibi duruyor. “Her zerren ne kadar değerli bunu anlatamayabilirim. Kalbini kırmak yaptığım en kötü hataydı. Lütfen beni affet, kalbin en değerli emanetim, onu korumama izin ver.” notuna da ekledik mi aranızdaki o kocaman buzlar eriyecek.
A Hug in a Mug Hediye Kutusu tatlı yiyelim tatlı konuşalım demenin en modern hali. Peki şöyle bir not nasıl olurdu: “Yüzünde minicik bile bir gülümseme oluşsun diye Noel Baba’yı yardıma çağırdım. Ne kadar hatalı olduğumu sana söylemek istiyor. Beni affet, seni çok seviyorum.” 

BONUS: “Bu akşam anladım ki, bir insan diğer bir insana bazen hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla sarılabilirmiş. Gene bu akşam anladım ki, onu kaybettikten sonra, ben dünyada ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanıp sürüklenebilirim.” Sabahattin Ali

 

Yaratıcı Notlar Sizi Bir Adım İleri Taşır


İş hayatında seçtiğiniz kurumsal hediyelerin içerikleri kadar onlar için oluşturduğunuz hediye notları da çok önemlidir. İş ortaklarınıza, bağlantılarınıza gönderim sağlarken hediye notlarını kişisel şekilde oluşturmanız onları önemsediğinizi, işinizde dikkatli olduğunuzu gösterecektir. İnsanlara değer verdiğinizi göstermek, işinize de değer verdiğinizi gösterir. Yalnızca özel günlerde değil spontane zamanlarda gönderdiğiniz hediyeler sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirir. Notlarınızda planlamalarınızı, memnuniyetinizi, bağlılığınızı da ifade edebilirsiniz. Kurumsal Hediyeler bölümünden yalnızca özel notlar değil ihtiyaçlarınıza, ekibinize, iş ortaklarınıza en uygun hediyeleri oluşturabilirsiniz. “Sizinle özel, sizinle birlikte.”
 

Küçük Oyunlar İlişkinizin Heyecanını Yükseltir: Hediyelerinizi Şifreleyin


Biraz oyun oynamayı ve şifreleri çözmeyi kim istemez? Hediyelerinizi eğlenceli bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Bunun için birkaç kutu seçmeniz, bu kutulara ipuçları bırakmanız yeterli. Örneğin, ilk kutuda en sevdiğimiz tatlılar ve Uno kartları olsun 2021 Kış Coşkusu Hediye Kutusu ve içerisine şöyle bir not koyalım: “Nerede olursak olalım, birlikte hep tatlı zamanlar geçireceğimize eminim. Belki birlikte Uno oynarız belki de sıradaki sürpriz daha çok hoşuna gider” Sıra ikinci kutuda Restoranlar Evde Gurme Kutusu içinde ise “Belki de birlikte yemek yaparız, hayatı tatlandırırız. Ama istersen yemeğin yanında...” hediye notu olsun. Sonra da üçüncü kutuda Dine & Valentine Hediye Kutusu şu not olsun “Nefis bir şarap açar bir filme başlarız.” Etkileyici olmaz mı?

Küçücük bir not size beklemeyeceğiniz kadar büyük dönüşler sağlayabilir. En anlamlı notları samimi bir şekilde oluşturmanız için her zaman sevdiklerinizden ilham alabilirsiniz. Çünkü onlar için en güzel hediye sevginiz ve ilginiz. Kutuda.com ailesi en değerli hislerinizi paylaşmanız için hep yanınızda, sevgi kutuda.

yukarı çık