Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

El Yapımı Sevgililer Günü Hediyesi Fikirleri


Her Sevgililer Günü yaklaştığında herkesi bir hediye arayışı telaşı sarıyor. Tek bir güne endekslenemeyecek kadar yoğun ve güzel bir duygu olan aşk, bugünde daha da özel bir muhtevaya bürünüyor. Sevgililer Günü’nde pek çok marka çılgın indirimler yapıyor ve bir nevi “Sevgilinize bizim markamızın ürününü hediye etmelisiniz!” diyor. Hemen her markanın aynı tip ürünlerini sevgilinize göndermek istemiyorsanız ve anlamlı bir hediye arayışı içerisindeyseniz eğer bu içeriğin devamı fazlasıyla ilginizi çekebilir. Çünkü burada önereceğimiz hediyeler, hem hiçbir yerde yok hem de sevgiliniz için oldukça özel bir Sevgililer Günü olacak bir günün sırrını sizlerle paylaşacak. 

Ve karşınızda o sihirli sözcükler: El Yapımı Sevgililer Günü Hediyesi Fikirleri 

Sevgiliniz için Sevgililer Günü’nü daha anlamlı kılmanın bir yöntemi olarak görebilirsiniz bu fikri. Çok kısa sürelerde kendi emeğinizle yapabileceğiniz, üstelik düşük maliyetli pek çok hediye fikri internette sıklıkla karşımıza çıkıyor. Emekten daha değerli bir hediye olamayacağınız düşünüyorsanız ve böyle düşünen bir sevgiliye sahipseniz eğer derlediğimiz el yapımı hediye fikirlerine birlikte göz atalım. 

  1. El Yapımı Çerçeve 

İstediğiniz materyallerle süsleyebileceğiniz hediye seçenekleri arasında el yapımı çerçeve bulunuyor. Sert bir kartonu belirlediğiniz boyutlarda keserek çerçeve şekli verebilir, üzerine seçtiğiniz materyalleri yapıştırıp birlikte çektirdiğiniz fotoğrafı çerçevenin içerisine yerleştirerek hem anlamlı hem de güzel bir hediye tasarlayabilirsiniz. 

  1. El Yapımı Anahtarlık 

Pek çok yerde bulabileceğiniz anahtarlık aparatlarını edinmekle işe başlamanız gerekiyor. Daha sonrasında sevgilinizle özel bir anınızı temsil eden minimal eşyayı edinmiş olduğunuz aparatla birleştirmelisiniz. Sevgilinize hem o güzel anı hem de hep yanında taşıyacağı şık bir anahtarlığı hediye edebilirsiniz. 

  1. El Yapımı Kitap Ayracı 

Kitap kurdu bir sevgiliye sahipseniz bu hediye onu oldukça mutlu edecektir. Sevgilinizin hoşlandığı renkte bir karton seçerek istediğiniz şekli verip kitap ayracı formuna sokmanız gerekiyor. Sevgilinizin sevdiği kitaptan bir sözü ya da sevdiği şiirin dizelerini bu ayraca yazabilirsiniz. Kurutulmuş çiçek, minik deniz kabuğu gibi hoş görüntülere sahip materyalleri de ayracın uygun bir köşesine yapıştırarak hediyenizi süsleyebilirsiniz. Şeffaf bir naylonla hazırladığınız ayracı sabitleyerek sardıktan sonra sevgilinizin hediyesini kendisine ulaştırabilirsiniz. 

  1. El Yapımı Bileklik

Pek çok videosunun bulunduğu el yapımı bileklikler günümüzde oldukça popüler. Seçtiğiniz renk ya da renklerde ipleri edinerek işe koyulabilirsiniz. Ardından seçtiğiniz motif doğrultusunda sevgilinizin bileğinden çıkarmaya kıyamayacağı o minik hediyeyi oluşturmaya başlayabilirsiniz. 

  1. Anı Tablosu 

Bu Sevgililer Günü’nde sevgilinizle tüm güzel anılarınızın üstünden geçmeye ne dersiniz? Hoş bir fikir olduğunu düşünüyorsanız ihtiyacınız olan şey, ellerinizle hazırlayacağınız anı tablosu. Bunun için ahşap bir çerçeveye, ipe, minik çivilere ve minik mandallara ihtiyacınız olacak. Öncelikle ahşap çerçeveye hizalı bir şekilde çivileri çakmanız sonrasında da ipleri paralel şekilde sabitlemeniz gerekiyor. Ardından yapacaklarınız çok basit. Güzel anlarınızı hatırlatacak olan eşyaları mandalların yardımıyla iplerin üzerine dizmek. Bu eşyalar fotoğraflarınız olabilir; gittiğiniz sinema, tiyatro, konser biletleri olabilir; otobüs, tren ya da uçak ile yaptığını yolculuklara ait dokümanlar olabilir; birlikte gittiğiniz bir yerden aldığınız minimal bir eşya bile olabilir. Böyle bir hediye hem sizi hem de sevgilinizi duygulandırabilir ve size birlikte maziye küçük bir yolculuk yapma fırsatı sunabilir. 

  1. El Yapımı Teraryum 

Günümüzün popüler hediyelerinden olan teraryumu kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Sevgililer Günü’nde sevgilinize kendi oluşturduğunuz bir ekosistemi hediye etme fikri kulağa oldukça heyecan verici geliyor. Öncelikle cam bir kaba ihtiyacınız olacak teraryumu yapabilmek için. Şeffaf bir kap seçimi yapmanız gerekecek. Fanuslar uygun olabilir bunun için fakat siz farklı bir materyal de kullanabilirsiniz. Minimal bitkiler teraryumun vazgeçilmezidir. Kaktüs, sukulent, yosun ya da menekşeler seçimleriniz aranızda olabilir. Torf toprak, çakıl taşları,mangal kömürü ve cımbız yapacağınız teraryum için tamamlayıcı ögeler olacaktır. Öncelikle cam şişeyi iyice temizleyerek işe başlamalısınız. Kabı temizledikten sonra çakıl taşlarını kabınızın tabanına yerleştirin, ardından bitkiler için bakteri oluşumunu önlemek için mangal kömürünü ekleyin. Kömürün üzerine toprağı ekledikten sonra bitkileri yerleştireceğiniz yerlere oyuklar oluşturarak bitkileri toprakla buluşturun. Bitkilerin sağlamlaşması için üzerine biraz daha toprak ekleyerek bir sprey yardımıyla ektiğiniz bitkilere can suyunu verin. Sonrası ise size ve hayal gücünüze kalmış. Sevgilinize hitap edecek minimal süsleri cımbız yardımıyla kaba yerleştirerek teraryumunuzu tamamlayın. Sevgilinize hediye edeceğiniz bu teraryum hem şık hem de çok anlamlı bir hediye olacaktır. 

  1.   Yemek Yapmak 

Sevgililer Günü’nde sevgilinizi romantik bir yemeğe çıkarmaya ne dersiniz? Dünyada en sevdiği insanın aşçısı olacağı bu yemeye “Hayır!” diyemeyeceğine eminiz. Sevgilinizin sevdiği yemeklerden oluşan bir menü hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Eksiksiz ve şık bir masa hazırlamayı unutmayacağınıza eminiz. Mum ışığında yiyeceğiniz bu yemek hem romantik hem de aşkınızı konuşacağınız bir küçük kaçamak olabilir ikiniz için de. 

yukarı çık