Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

Bir Erkeğe Hediye Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Nokta 


Değer verdiğimiz insanlar için hediye seçmek bazı durumlarda çileli bir hâle dönüşüyor. Hediye arama işini çile olmaktan çıkarıp yepyeni boyut kazandıran pek çok yeni ürün çıkmış olsa da karar verme aşaması yine de zaman kaybı oluyor. Hediye alacağınız insan, hayatınızda önemli bir yer kaplıyorsa eğer alelade bir seçim yapmak tabii ki hoş olmayacaktır. Bunun için özenli bir seçim yapmaya gayret göstermelisiniz. 

Hediye kavramı artık bir endüstri haline geldi. Malum, önceleri daha çok yakın çevreye hediyeler alırken şimdilerde bu yelpaze hayli genişlemiş durumda. Cinsiyetlere göre hediye seçenekleri arasında kadınlar için daha fazla şık sunan hediye satıcıları, erkekler için genellikle tek tip hediye kategorileri oluşturmakta. Dolayısıyla hediye alacağınız kişi erkekse ve farklı bir hediye arıyorsanız işiniz biraz daha zor bir hale bürünmüş oluyor. Bu zorlu süreçte sizlere yardımcı olacak fikirleri sizler için derledik. 

Erkekler ve kadınların birbirinden ayrılan sayısız yönü olduğu gibi hediye noktasında da birbirlerinden ayrılıyorlar. Hediye alacağınız erkek seçici bir kişiliğe sahipse eğer üzgünüz ama bu aşamada da işiniz biraz daha zorlaşıyor. Ona hitap eden hediyeyi bulmak için izleyeceğiniz yolları okuyacağınız içeriğimizden sonra eminiz ki kafanızda alacağınız hediye canlanacaktır. 

Bir Erkeğe Hediye Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Nokta 

  1. Hediye alacağınız erkeği iyi gözlemleyin!

Hediye alacağınız kişinin yaşantısına, zevklerine, tarzına dair mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Kullandığı eşyaların kalitelerini, bu eşyaları kullanış biçimlerini iyi analiz etmeniz gerekiyor. Örneğin, eşyaları hor kullanan bir insana zarif bir hediye aldığınızı düşünelim. Çok uzun ömürlü bir eşya olmayacaktır. Ya da lüks markaların ürünlerini kullanan bir erkeğe, kullandığı ürünlerin çok daha kalitesizini almak onu pek mutlu etmeyecektir. Bunların dışında yapacağınız gözlemde en önemli noktalardan biri de hediye alacağınız erkeğin ilgi alanları olacaktır. Mesela, fanatik olmayan bir erkeğe tuttuğu takımın renklerinin olduğu bir hediye vermek hoş durmayacaktır. İlgi alanlarını iyi bir şekilde tespit ederseniz, ona alacağınız hediyeyi bulmanız da bir o kadar kolay olacaktır. 

 

  1. Sıradanlıktan uzaklaşın!

Sosyal medyada sık sık karşınıza çıkan ve hemen her erkeğe hediye verilebilecek ürünlerden uzak durun. Klişeleri bir kenara bırakarak yaratıcı hediye arayışına girin. Sürekli karşınıza çıkan ürünler, onları almak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor. Erkekler için hediyeler standart bir boyut kazanmışken sizin bulacağınız yaratıcı hediye fikri, karşınızdaki insanın sizin için ne kadar özel olduğunu da ona göstermiş olacaktır. Karşınızdaki insanın hobilerini, zevklerini, yaşam tarzını düşünerek sıradanlıktan uzak bir hediye bulabilirsiniz. 

 

  1. Alacağınız hediye hem anlamlı hem de şık olsun.

Erkekler fıtratları gereği kadınlara göre daha düz bir mantıkla ve bakış açısıyla yaşıyorlar. Gizli mesajlar yükleyeceğiniz bir anlamdan ziyade açık bir şekilde gözüne çarpacak anlamlarda bir hediye tercih etmelisiniz. Her baktığında, kullandığında sizi ve sizin ona verdiğiniz değeri anımsayacağı bir hediye seçmeniz daha doğru olacaktır. Sürekli kullandığı eşyaları tespit ederek bu eşyaların şık versiyonunu bulmanız hediye alacağınız erkeğin hem işine yarayacak hem de hoşuna gidecektir. 

 

  1. Kullanışlı hediyelerden vazgeçmeyin!

Ürünlerin sadece dış görünüşünü beğenerek seçim yapmaktan kaçının. Alacağınız hediye, yeni sahibinin kullanabileceği bir ürün olmalıdır. Hayatı içerisinde yer bulamayacağı bir hediye alan bütün insanlar bu durumdan hoşnut olmazlar. Uç bir örnekle bu durumu kafanızda canlandıralım. Arabası olmayan bir insana dünyanın en güzel araba kokusunu alsanız da onun için bir anlam ifade etmeyecektir. Hediye seçimlerindeki en büyük hatalardan biri olan bu madde hediye seçimizde önemli bir kriter olmalıdır. 

 

  1. Hediye alacağınız erkekle aranızdaki ilişkiyi dikkate almayı unutmayın!

Hediye alacağınız kişinin hayatınızdaki yerini iyi tespit etmelisiniz. O kişi için sizin ifade ettiğiniz yeri, sizin için de onun ifade ettiği yeri bilmeniz çok önemlidir. Örneğin, yakın bir erkek arkadaşınıza alacağınız hediye daha samimi bir seçimden oluşurken işyerindeki bir erkek arkadaşınıza alacağınız hediye daha resmi bir muhtevaya sahip olmalıdır. Bu ince çizgiyi belirlemezseniz yanlış anlaşılmalara bile yol açabilirsiniz. 

 

Hediye seçenekleriyle herkesi mutlu edecek kutuda.com ile tanışın!

Gün geçtikçe hızlı bir ivme kazanan hediye kutularını çatısı altında toplayan kutuda.com; her yaşa, her kesime, her zevke hitap eden onlarca hediye kutusu seçeneğiyle bir tık uzağınızda. Özenle hazırlanan kutulara, şık dokunuşlarla konumlandırılan hediyeler sevdiklerinize ulaşmak için sizleri bekliyor. 

yukarı çık