Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

Aşk Hediye Seçmeyi Kolaylaştırır Mı?


İnsanların en yoğun hissettiği duyguların başında gelir aşk. Çöllere düşüren, dağlar deldiren, kitaplar yazdıran, imparatorluklar yıkan, hanlar-hamamlar yaptıran, yataklara düşüren, ömürleri uzatan, devlerle savaştıran (daha da uzatılabilir) aşk en nihayetinde. Hepimiz bu hikayelerle büyümedik mi? Büyüdükçe anladık ki efsanelerin, hikayelerin, masalların birçoğunu bu güçlü duygu temel alınarak oluşturulmuş. Günümüze geldiğimizde ise belki dinlediklerimiz, okuduklarımız gibi abartılı şeylerden oluşmasa da aşk; bizleri yerle yeksan eden ya da havalara uçuran bir duygu olarak yerini koruyor.  Şimdi kalp kırıklıklarından bahsedip moral bozacağımızı düşünmeyin. Mutluluğun simgesi olan aşkı ele alacağız. 

Aç kalsa da susuz kalsa da sevdiğinin hasretinden prangalar eskitse de aşkına dair umudunu kaybetmeyen Ahmed Arif’in duygusundan bahsedeceğiz. Sevgilisinden yaşadığı şehrin kapılarını açmasını isteyen; aşkını zamana, mekâna sığdıramayan Özdemir Asaf’ın dizelerindeki aşka değineceğiz. Yanında olmayan sevgilisine özlemini “Şimdi sen oradasın ve orası ne kadar şanslı olduğunu bilmiyor.” diyen Nâzım Hikmet’in naif bakışındaki gibi bir aşktan konuşacağız. 

Günümüz koşullarında prangalar eskitip, kağıt kalem alarak sevgiliye mektuplar yazmak elbette ki nostaljik hatıralar olarak yer ediniyor hayatımızda. Tozlu rafları karıştırmaktan ziyade mutluluk; bir küçük tebessümle, tatlı bir sözle ve yârin yanağına kondurulan bir buse ile karşılık bulabilir. 

Hepimiz doğduğumuz andan itibaren bir sevgi arayışına gireriz aslında. Evde ailemizden bekleriz bu sevgiyi, okulda öğretmenimizden, mahallede arkadaşlarımızdan… Hayatımızın her evresinde bu arayış devam eder. Çünkü sevilmek; takdir edilmeyi, beğenilmeyi ve bunlarla beraber kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan önemli bir kavramdır. Zaman ilerledikçe ve yaş aldıkça Eros’un oku bize de isabet eder. O muhteşem gün gelir çatar. Bazen hayal kırıklıkları yaşarız, bazen mutsuz sonlarla karşılaşırız ama o duygu sonu ne olursa olsun bize hissettirir. Evet, bu duyguyu hepimiz biliyoruz. Adı aşk.   

Zira bu duyguyu pekiştirip her daim diri kalmasını sağlamak da paylaşımlarla mümkün olabilir. Bu paylaşımlar hayatın tümünde ve yaşamın her alanında basit sözcüklerden bile oluşabilir.  Günümüzde bu paylaşımları arttırmak için birçok program yapıyoruz. Yemekler, tatiller organize ediyoruz. Sinemalara, tiyatrolara, konserlere gidiyoruz. Bunların dışında ise sevgilimize hediyeler alıyoruz. Hediyeler somut kalıcılık sağladığı için ilk tercihlerimiz arasında yer alıyor. Burada da önemli bir soru çıkıyor karşımıza: “Nasıl bir hediye almalıyım?”. Aşkın hediye seçmeyi kolaylaştırdığına inanan bizler, sizler için bu soruyu da cevapladık ama öncesinde “Aşk hediye seçmeyi kolaylaştırır mı?” sorusuna birlikte cevap arayalım. 

Aşk, Hediye Seçmeyi Kolaylaştırır mı?

Aşkın hediye seçmeyi kolaylaştırdığına inandığımızı yukarıda belirtmiştik. Nedenini ise birkaç maddede açıklamak istiyoruz. 

  1. Sevgilinizi iyi tanımasanız bunun adının aşk olduğunu zaten düşünemezsiniz. Bu kadar iyi tanıdığınız bir insan için hediye seçmek, karar verme aşamasında belki zor olabilir ama imkânsız değildir. 

  2.  Aşkı bulduğunuz insan ile olan ortak yönleriniz illaki vardır. Bu ortak yönleri düşünerek çok daha kolay bir şekilde hediye seçebilirsiniz. 

  3. Sevgilinizin hayatına katmak istediğiniz güzel şeyleri belirleyebilir ve ona bunlarla ilgili hediyeler verebilirsiniz. Örneğin, kitap okuma alışkanlığını yitirmiş bir sevgiliye sahipseniz ve siz de onun bu alışkanlığı tekrar edinmesini istiyorsanız ona kitap hediye bilirsiniz. 

  4. Sevgilinizi mutlu edecek şeyleri en kolay tespit edecek insanlardan biri sizsiniz. Bunu asla unutmamalısınız. Sevgilinizi nelerin mutlu ettiğine odaklanın ve o hediyeyi kolaylıkla bulun. 

Şimdi, hediye seçimlerinizi kolaylaştırmak ve sevdiklerinizin yüzünde küçük tebessümler yer edinilmesini sağlamak amacıyla sizleri yeni bir dünya ile tanıştırıyoruz. Elbette uçsuz bucaksız, fırtınalar içinde bıçak sırtında bir dünya değil bizimkisi. Sevgiyi, muhabbeti ve aşkı sığdırdığımız, büyük bir incelikle ve zevkle hazırlanmış küçük kutuların dünyası. kutuda.com’u ziyaret ederek aşkınızı ifade eden ve sevgilinize hitap ettiğini düşündüğünüz kutuyu sevgilinize hediye edebilirsiniz. Günümüzde oldukça popülerleşen hediye kutularından bazılarını sevgiliniz ve sizin için seçtik. 

Sevgiliye Gönderilebilecek En İyi Hediye Kutuları

  1. Kahveyi, şıklığı ve çikolatayı seven bir sevgiliye sahipseniz ilk tercih edebileceğiniz hediye kutularından biri Kahve Bahane, Muhabbet Şahane Hediye Kutusu olacaktır. Kırk yıllık bir hatır daha bırakmak için çok zarif olan hediye tercihi sevgiliniz için de anlamlı bir yer edinecektir. 

  2. Kırmızının ve siyahın kusursuz tamamlayıcılığı karşısında hayran kalıyoruz. Zarafet ve lezzetse aradığınız Kırmızı Şıklık Çay Hediye Kutusu size uygun bir hediye. Çaydan vazgeçemeyen sevgiliniz için daha güzel bir hediye kutusu düşünemiyoruz. 

  3. Biraz daha romantik bir hediye olsun diyorsanız Wine & Dine, Everything Is Fine Hediye Kutusu aklımıza gelen ilk seçeneklerden biri. Şarap tutkunu bir sevgiliye hediye edilecek oldukça albenisi yüksek bir hediye kutusu. Bu kutuyu hediye ettikten sonra davet edileceğiniz mum ışığında romantik bir yemeğin hazırlıklarına başlamayı unutmayın lütfen. 

  4. Adeta kahvenin muhteşem aromasından ve dünya kahvelerinden vazgeçmeyen sevgiliniz için hazırlanmış olan Kahve Kokusu Hediye Kutusu ona gönderilmek için bekliyor. Kahve öğütücü ve kupanın da yer aldığı bu hediye kutusu güne kahveyle başlayan sevgiliniz için düşülmüş bir hediye olacaktır. 

yukarı çık