Endişelenme, e-postan bizimle güvende Gizlilik Politikası Kayıtlı bir hesabın var mı? Giriş Yap

14 Şubat Sevgililer Günü ve Sevgilinize Alabileceğiniz Hediyeler


Şubat ayı denildiğinde herkesin aklına ilk olarak 14 Şubat Sevgililer Günü gelir. Antik Yunan tarihinden günümüze kadar şubat ayı hep aşk ile anılmıştır.

Antik Yunan’da Zeus ile Hera’nın evlendiği gün tam olarak belli olmasa da ocak ayı ortalarından şubat ayı ortalarına kadar olan süreyi Gamelyon ayı olarak adlandırılmıştı. Bereketi simgeleyen bu ay içerisinde festivaller gerçekleştirilirdi. Şubat ayı Antik Roma’da da Lupercalia günü olarak 15 Şubat’ta da karşımıza çıkıyor. Bugünün arifesi olan 14 Şubat’ta ise genç kadın ve erkeklerin isimleri kuralarla eşleştirilerek onlara çift olma şansı tanınıyordu. 

Şubat ayının günümüzdeki anlamına gelene kadar hep sevgililere hitap ettiği aşikâr. Peki 14 Şubat Sevgililer Günü nasıl ortaya çıktı? Diğer adı Valentine olan 14 Şubat, ismini aslında 1908’de Hristiyan olduğu için öldürülmüş olan Valentine isminde bir din insanından alıyor. Valentine, öldürüleceği günden bir gün önce gardiyanın kız kardeşine "Valentine'ninden" imzalı bir aşk notu vermiş ve Romalı askerlerin evlenmesinin yasak olduğu dönemlerde onların gizlice evlenmelerine yardım etmişti. Valentine bir nevi aşk insanıymış anlayacağımız. Bir başka tarihe baktığımızda ise 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland'ın 14 Şubat’ta ilk Sevgililer Günü kartını yollamıştır. Sonrasında gelenekselleşecek bir şeyin başlangıcına imza atan Howland’ın başlattığı kart yollama işi günümüzde hediyeleşmeye evrilmiştir.

Böylece şubat ayı Eros’un okuyla vurduklarına fırsatlar dünyasını aralamış bulunmaktadır. Elbette sevgililiği ya da sevgiyi şubat ayına veya sevgililer gününe sığdırmak mümkün değildir. Zira aşk insanların yaşamlarını paylaştığı bir muhtevaya sahiptir. Ne aylara ne günlere ne de yıllara sığdırılamaz. Herhangi bir kalıba sığdırılsaydı bu kadar anlamlı ve güzel olabilir miydi? Tabii ki olmazdı.

Her güzel şeyin temeli olan sevgi dünyayı ve insanları güzelleştiren önemli bir kavram olarak hayatımızda yer tutmaya devam ediyor. Bize de bu güzel ve bizler için kutsal olan kavrama sarılmak kalıyor. Sadece bir güne indirgenmeyen sevginin artması dileğiyle diyoruz ve 14 Şubat Sevgililer Günü bahanesiyle sevgilinize alabileceğiniz hediye fikirlerine göz atmak için içeriğin devamını okumaya sizi davet ediyoruz. 

Öncelikle her hediye seçiminde olduğu gibi biricik sevgilinizin hoşlandığı şeyleri iyi tespit etmeniz gerekiyor. Sizler için seçtiğimiz anlamlı ve havalı hediye kutularının içeriklerini sizlerle paylaşacağız fakat daha fazla seçenek isterseniz kutuda.com’u ziyaret ederek birbirinden güzel onlarca kutu arasından istediğiniz seçebilir ve sevgilinize gönderebilirsiniz. 

Kadınlar İçin Alınabilecek Sevgililer Günü Hediye Kutuları

  1. Bedensel ve zihinsel olarak rahatlamayı seven tam bir meditasyon tutkunu sevgiliye sahipseniz Meditasyon 101 Hediye Kutusu ve Yogi Hediye Kutusu sevgiliniz için tercih edeceğiniz hediyeler olabilir. 

  2. Gökyüzünün enerjisine biz bayılıyoruz eğer sevgiliniz de gökyüzünün enerjisine bayılıyorsa ve astrolojiyi takip ediyorsa onun burcunu temsil eden hediye kutularından bir tanesini seçmeye ne dersiniz? Burçların özelliklerine göre seçilmiş hediyelerden oluşan bu kutulara biz hayranız, sevgilinizin de seveceğine eminiz. 

  3. Sevgilinizin soğuk kış günlerinden etkilenen cildini rahatlatacak güzel bir hediye kutusu arıyorsanız Cildini Koru Hediye Kutusu sizin için bir seçenek olabilir. Hem güzeller güzeli sevgilinizin cildini korumasına katkıda bulunacaksınız hem de lilanın muhteşem tonunu barındıran bu hediye kutusuyla onu mutlu edeceksiniz. 

  4. Biliyoruz ki çikolatanın enfes kokusuna ve tadına “Hayır!” diyecek hiçbir kadın yoktur. Özenle seçilmiş çikolataların ve kahvelerin olduğu Torlak 1601 Blend Kahve&Çikolata Hediye Kutusu ya da Kahve Bahane Muhabbet Şahane Hediye Kutusu ilk tercihleriniz arasında yer alabilir. 

  5. Kırmızının tutkusuna ve enerjisine bayılan bir çiftseniz kırmızının en güzel tonlarıyla hazırlanmış bu kutular sizin için hazırlanmış olabilir. Kırmızı Şıklık Hediye Kutusu ve Hip Kahve Hediye Kutusu hem tatlı atıştırmalıklarıyla hem kırmızının çekiciliğiyle bizim favorilerimiz. 

Erkekler İçin Alınabilecek Sevgililer Günü Hediyeleri

  1. Sanıyoruz ki “Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer.” klişesinin beyninde yer etmediği kadın yoktur. Eğer sizin sevgilinizin de yemeklerle arası iyiyse hem yemek yapmayı hem de yemek yemeyi seviyorsa Anadolu Gurme Hediye Kutusu ve Restoranlar Evde Gurme Kutusu sevgiliniz için önerebileceğimiz hediye kutuları arasında. Mutfağında kullanabileceği küçük ekipmanlar, lezzetli tariflerin yer aldığı yemek kitapları ve yemeklerine lezzet katacak baharat karışımları muhteşem yemekler yapmasına yardımcı olacaktır. Siz ise sevgilinizin yaptığı yemekleri tadarken böyle bir hediye kutusu armağan ettiğiniz için “İyi ki.” diyeceksiniz. 

  2. Dünyanın tüm renklerinin güzelliğine inanıyoruz ve sizler için rengarenk hazırlanmış Dünya Kahveleri Hediye Kutularını sevgilinizin beğenisine sunuyoruz. Kahvenin her halini seven bir sevgiliye sahipseniz ona farklı lezzetler sunacağınız bu kutulara özel tasarım kahve bardakları şıklık katıyor.

  3. Tercihini kahveden değil de çaydan yana yapacak olan bir sevgiliniz varsa sizin için de önerimiz tabii ki var. Özel tasarım seramik demlik, çay bardağı, yulaflı kurabiye ve beş farklı çaydan oluşan Dem Hediye Kutusu sevgiliniz için lezzetli ve şık bir hediye olacaktır. 

  4. Sağlıklı yaşama ve uzun doğa yürüyüşlerine gönül veren sevgilinizin her spor aktivitesinde sizden gelen bir hediyenin yanında olması fikri kulağınıza nasıl geliyor? Eğer bu fikir hoşunuza gittiyse cam matara, bandana, çanta ve harman kahvelerden oluşan Outdoor Hediye Kutularına göz atmanızı öneririz. 

  5. Günümüzde her şeyden uzaklaşıp saatlerce okuma yapabilen ne kadar az insan var. Sevgiliniz bu alışkanlığını hâlâ kaybetmemişse ne kadar şanslı bir insan. Okumayı çok seven bir sevgiliye sahipseniz Simyacı Hediye Kutusu ve Küçük Prens Hediye Kutusu sevgilinize verebileceğiniz unutulmaz bir hediye olabilir. Sevgiliniz bir yandan kitabını okurken diğer yandan kitaplara özgü tasarlanmış kupa bardakğıyla çayını veya kahvesini yudumlarken sizi anımsayacaktır. 

yukarı çık